NOVINKY


 

Terapie je velmi jemná, pacient je převážně pasivní a terapeut šetrnými technikami ošetřuje místa restrikce (místa omezené posunlivosti/klouzavosti) s cílem obnovení motility a mobility orgánů a nastartování autoreparačních schopností organismu a přes stimulaci proprioreceptorů zvýšit povědomí nervového systému o ošetřované oblasti. Přesto, že je...

Letos nám květnové svátky vychází na středy, proto jsme tu pro Vás a ORDINUJEME. Nejlepší možnost pro pacienty, kteří se k nám v běžném pracovním režimu nedostanou. Rezervace online je možná zde. Těšíme se na Vás, BMphysio team.

Bránice (hlavní nádechový sval) uskuteční přibližně 24 000 pohybů denně, přičemž s každým nádechem stlačuje břišní orgány pohybující se trojrozměrně. Patologická situace může způsobit poruchu struktur mobilizovaných bránicí (Barral & Mercier, 2006). Proto je terapii vhodné doplnit o reedukaci dechového stereotypu. Při snížené pohyblivosti se tah...

Někdy se stane, že nejsme všechny v pravidelných ordinačních hodinách v naší ordinaci. Nezoufejte, vždy je tu nějaká zastupitelnost a termín u nás je možný. Proč se tomu tak je? Prozradíme vám to v následujících řádcích.

V chřipkovém období nás, po své nemoci, pacienti často vyhledávají. Nachlazení, teplota, chřipka, silný kašel to vše může způsobovat bolesti hlavy, bolest na hrudníku, bolesti zad, palpačně bolesti žeber i celkovou únavu těla a kloubů.

Digitální závislost, stejně jako jakákoliv jiná závislost, je stav, kdy je někdo podmíněn ke své existenci nějakou okolností, či situací a tu potřebuje, či si to jen myslí, pro bezproblémové fungování. Digitální závislost se vztahuje na digitální technologie a projevuje se potřebou neustále používat například mobilní telefony, tablet, či počítač.

BMphysio - Centrum Fyzioterapie má 1. narozeniny, chci Vám s kolegyněmi poděkovat za vaši důvěru, jako odměnou pro Vás je sleva 20% na zakoupení poukazu na jednu fyzioterapii.

Děkujeme za důvěru v letošním roce, budeme se na Vás těšit v novém roce 2024.

Všichni známe ten pocit sytosti po svátečním obědě. Někdy i ten otravný pocit pálení v oblasti "solaru" (reflux). Diagnózy, které jsou spjaty s nejen výše uvedenými průvodními jevy pomůže řešit viscerální fyzioterapie, kterou se v BMphysiu zabývá převážně fyzioterapeutka Hanka.

Digitální závislost se od jiných závislostí liší minimálně. Osoba s digitální závislostí bude více přijímaná než osoba se závislostí na alkoholu. Avšak vznik a psychické následky bývají podobné, někdy stejné. Závislost lze vnímat jako zvládací mechanismus k psychické nepohodě/nedostatku. Závislost je vždy důsledek, nikdy není příčina psychických...

Úvodem je důležité si říct, co je závislost. ,,Závislost je nemoc žízně. Otázka zní: po čem člověk žízní? A hlavně: proč je jeho žízeň neutišitelná? Samozřejmě jde o žízeň po náklonnosti, lásce, uznání a ocenění." (H. P. ROHR, Praha 2015) Máme závislosti společností přijímané, méně přijímané a odmítané.

Barbora Morávková - ZnamyLekar.cz