Viscerální terapie - 3. část, průběh terapie

16.05.2024

Postup terapie

Terapie je velmi jemná, pacient je převážně pasivní a terapeut šetrnými technikami ošetřuje místa restrikce (místa omezené posunlivosti/klouzavosti) s cílem obnovení motility a mobility orgánů a nastartování autoreparačních schopností organismu a přes stimulaci proprioreceptorů zvýšit povědomí nervového systému o ošetřované oblasti. Přesto, že je terapie jemná, můžete ji vnímat jako intenzivní. Terapeut však nikdy nejde proti organismu, ale naopak naslouchá jeho potřebám, ošetření je prováděno s péčí a porozuměním - postupuje se s maximální přesností a minimální silou. Obvykle je zapotřebí 3-5 terapií s časovým rozestupem mezi jednotlivými sezeními 2-3 týdny.

Doporučení po terapii

Po terapii je vhodný klidový režim a strava nezatěžující gastrointestinální trakt. Vhodné je vyloučit např. těžká, tučná, kořeněná, pikantní jídla. Vyvarujte se také pití alkoholu. Po terapii můžete pociťovat zvýšenou únavu, pocity tepla, může dojít ke změně peristaltiky aj.

Režimová a dietní opatření, důležité k terapii refluxu. Možnost stažení těchto doporučení na našich stránkách zde.

V BMphysio se touto problematikou zabýváme. Tento článek pro Vás připravila Mgr. H. Ledahudcová, četli jste 1. a 2. část tohoto článku?

Viscerální terapie - 1. část

Viscerální terapie - 2. část  bránice, jizva 

Barbora Morávková - ZnamyLekar.cz